Eko kotiček za MOJ FIŽOLČEK

prijekt_moj_fizolTudi v skupini »Veverice« smo sodelovali v projektu EKOŠOLA KOT ZDRAV NAČIN ŽIVLJENJA in sicer z nalogo »EKO KOTIČEK ZA MOJ FIŽOLČEK«.

Otroci so od doma prinesli lončke, fižol in zemljo. Pogovarjali smo se o tem, kaj rastlina potrebuje za rast. Otroci so vedeli, da rastlina potrebuje svetlobo in vodo. Vsak si je sam posadil fižol.  Lončke s fižolom smo postavili v naš eko kotiček in ga vsak drugi dan zalivali.  Enkrat tedensko smo ga risali v naše delovne zvezke.  Po enem mesecu je vsak otrok vzel svoj fižolček domov, kjer so ga posadili na vrt, saj pri nas v igralnici ni imel več najboljših pogojev za rast. Otroci večkrat pripovedujejo, kako jim fižol  lepo uspeva ter njegovo rast narišejo v delovni zvezek.

Ksenija Bohorč