Slovesen začetek branja za bralno značko

V četrtek, 19. 9. 2013, nas je obiskal pisatelj Primož Suhodolčan. Čeprav je slovenska košarkarska ekipa izgubila, je bil nasmejan in zgovoren. Z njim pa je prišel tudi ilustrator knjige Lipko in KošoRok, Gorazd Vahen. Risbe so nastajale ob pisateljevem pripovedovanju. Pritegnile  so nas k poslušanju. Primož je začel pripovedovati o svojem otroštvu. To pa je počel zelo zanimivo in na smešen način. Nadaljeval je z opisom knjige, povedal je, kako sta nastajala junaka, prav tako pa tudi sama knjiga. Povedal je tudi, da sta Primož in ilustrator Gorazd dobila idejo za knjigo v piceriji. Ob obisku smo se nasmejali, saj sta gostobesedni Suhodolčan in spretni Vahen na odru uprizorila pravo dramo. Zanimiv nastop je mnoge navdušil za branje. Zahvaljujemo se Šolskemu skladu, ki je obisk omogočil.

Gal Zakšek, Ema Resnik