2. dobrodelni bazar

V torek, 3. decembra, smo učenci in učitelji uspešno začeli veseli december. Že nekaj tednov so pod našimi prsti nastajali novoletni okraski, božično-novoletne voščilnice, drobna darilca … Izdelki so dobivali končno podobo in se vedno bolj svetili. Naša pričakovanja pa stopnjevala. Tako je v torek vsak razred dobil prostor v avli naše šole, kjer je predstavljal svoje praznične ideje. Mize so dobile  prte in nanje smo zložili naše delo. Avla je zasijala v lučeh. Ko so prišli prvi starši, se je začel naš drugi novoletni bazar.  Majhne ročice, velike glavice, zvedavi pogledi na strani najmlajših in glasni pozdravi, odkrito vabilo k mizam na strani starejših. Popoldne je minilo v prazničnem živžavu, saj smo uspeli razdreti marsikatero šalo, poklepetati o vremenu, delu in željah. Najslajši je bil nasmeh učencev, ko so svojo mizo izpraznili. Ne! Njihova miza je obogatila veliko družin. In izdelki so privabili denar za šolski sklad. Obiskovalci so bili nad opravljenim navdušeni. Menijo, da je ustvarjanje prazničnih izdelkov za otroke zelo poučno. Hvala, ker podpirate naša prizadevanja.

Milena Žičkar Petan