Nagradna ekskurzija v Ljubljano

V petek, 20. 12. 2013, smo se učenci devetega razreda, nagrajeni z Dalmatinovo značko, odpravili v Ljubljano. Tam smo se lahko sprehodili po praznično okrašenih ulicah in med stojnicami, ki so nam ponujale mnogo različnih stvari. Najdlje smo se zadržali pred Mestno hišo, kjer je bila proslava ob 413. obletnici zažiga protestantskih knjig. Prijazno sta nas nagovorila predsednik Slovenskega protestantskega društva Primož Trubar, Viktor Žakelj, in župan Mestne občine Ljubljana, Zoran Jankovič. Povabila pa sta nas tudi, da si na stojnicah izberemo odpisane knjige. Proslavo pa so s svojimi nastopi popestrili člani glasbene zasedbe Capella Carniola in otroški pevski zbor Osnovne šole Nove Jarše. Nato smo v Mestni hiši prisluhnili še gospe, ki nam je predstavila Valvasorjevo Slavo vojvodine Kranjske. Prijazno osebje pa nam je ponudilo še topel čaj, ki nas je ob nizkih temperaturah zunaj vsaj malo pogrel. Na to hladno petkovo dopoldne so nam še enkrat dokazali, kako zelo so se naši protestanti zavzemali za slovenski jezik in Slovence. Veseli smo bili, da smo za naše literarno ustvarjanje bili nagrajeni s tako ekskurzijo, ki ni bila le poučna, pač pa tudi zabavna, saj smo spoznali veliko novih prijateljev s sosednjih šol in se imeli zelo lepo.

Katja Koren, 9. a