Proslava ob kulturnem dnevu

20140207_084211a

V petek, 7. 2. 2014, smo imeli v OŠ Adama Bohoriča Brestanica kulturno proslavo.

Sodelovali so učenci pevskega zbora, ki so zapeli priredbo pesmi Adama Bohoriča Ena ta otroučja pesem. Kulturno vzdušje so zaznamovale tudi učenke dramske skupine. Pripovedovale so o naši stari šoli. Izvedeli smo, da letos praznujemo 240 let šolstva v Brestanici. Povedale so, da se je učitelju nekoč reklo šulmojster. Popeljale pa so nas tudi v svet literarnega ustvarjanja, saj so prebrale drobec naših literarnih del. Ker pa obeležujemo obletnico Prešernove smrti, so obnovile naše znanje o Prešernu. Slišali smo priredbe treh največjih Prešernovih del – Turjaška Rozamunda, Apel in čevljar in Povodni mož.

Poučna in zanimiva predstava je nastala ob ustvarjanju z učiteljicama Vero Kustec in Stanko Macur.

Eva Bahčič, Tina Piltaver, Natalija Vodopivec, 9. a