Varnost in mobilnost za vse

Učenci 5. a razreda smo se prijavili k projektu “Varnost in mobilnost za vse”. Ugotovili smo, da smo zelo izpostavljeni nevarnosti ravno pri šoli, zato so stekle aktivnosti v to smer.
a
1. Pregledali smo kritične točke v Brestanici in slikali prometno situacijo pri šoli.   Fotografije
a
2. Napisali smo pismo gospodu županu.
Isto pismo so dobili v vednost še:
– g. Andrej Sluga, Oddelek za družbene dejavnosti,
– g. Vlado Bezjak, predsednik Sveta KS Brestanica,
– ga. Romana Pečnik, Svet za preventivo in varnost v cestnem prometu,
– g. Andrej Radi, vodja policijskega okoliša na Policijski postaji Krško.
3. G. župan nas je povabil na razgovor.   Fotografija
a
4. Obiskal nas je g. Andrej Radi. Povedal nam je, da s policijske postaje Krško ne morejo narediti drugega, kot da nadzorujejo promet pri šoli, najprej opozarjajo in, če ne bo drugače, kaznjujejo.
a
5. Napisali smo pismo staršem in ga dali vsem staršem otrok šole in vrtca.   Pismo staršem
a
6. 11. 2. 2014 nas je obiskal g. Vlado Bezjak. Tudi on nam je razložil, zakaj nastaja toliko težav pri zaprtju ceste mimo šole. Potolažil nas je z mislijo, da je zelo možno, da bo cesta mimo šole zaprta že čez dve leti. Vprašali smo ga. če je možno, da bi na koncu travnatega igrišča postavili mrežo, da ne bi žoga nenehno uhajala na cesto. Nato smo v našo prošnjo podvomili in rekli, da bomo še zdržali dve leti brez mreže in naj se ta denar raje prihrani za izgradnjo ceste. G. Bezjak je rekel, da se nesreča lahko zgodi kadarkoli in da je postavitel mreže majhen strošek glede na človeško življenje.