Šola v naravi

ŠOLA V NARAVI – ČRMOŠNJICE –

3.razred obuja spomine.

LOKOSTRELSTVO

V torek po kosilu smo se z učiteljem Martinom odpravili v Veveričje duplo, tam nam je predstavil olimpijski lok. Nato smo se toplo oblekli, obuli in se zbrali pred domom Lipa. Šli smo pred uto, kjer so bile že pripravljene tarče. Tam smo se usedli na klop. Učitelj Matin nam je pokazal, kako se strelja z lokom. Eden za drugim smo poskušali zadeti tarčo. Imeli smo tri poskuse. Pri prvem poskusu nam je pomagal. Drugi in tretji poskus pa smo sami izpeljali.

Bilo je zelo zanimivo.

Ana Sluga, Matija Zalar

VSE SE GIBLJE

Zadnji dan v Črmošnjicah smo imeli zelo zanimivo snov. Učili smo se o gibanju. Avto na daljinec in voz smo vozili okoli gola. S sankami pa smo se zapeljali po zemlji, poskusili smo  tudi po travi, a ni šlo.

Urban Bračun, Jaka Čuber Potočnik

PLES

V torek zvečer smo v Veveričjem duplu z učiteljem Damjanom plesali ljudski ples. Učili smo se ples »Pobelilo pole«. Nekaj časa smo korakali po vojaško. Plesali smo v krogu ob glasbi. Pesem imam dve kitici in nam jo je učitelj napisal na tablo. Nato smo plesali, kakor je rekel in pokazal.

Potem smo odšli v jedilnico na ples v maskah. Plesali smo po svoje. Bilo je zelo zabavno.

Nejc Košar, Maja Vertovšek