Zanimivosti v 3. razredu

• Pri matematiki smo trgovali s šolskimi potrebščinami. Menjavali smo evre in cente ter se pri tem še kako zabavali. Sproti smo se učili seštevati in odštevati.
  • Pek Mišmaš nam je dal idejo, da lahko spečemo različne kruhe.V razredu je bilo veliko veselja in vznemirjenja, ko smo mesili in pekli kruh. Hm, kako je dišalo! Pri oblikovanju hlebčkov smo morali zelo hiteti, ker je testo dobro vzhajalo in je že bilo pripravljeno na peko. A, prstki so se nam lepili, hlebčki so pa lezli narazen.
  • Delo v pekarni Mišmaš smo tudi dramatizirali.
  • Z občudovanjem in radovednostjo smo sledili sošolcem in sošolkam, ko so predstavili poklice svojih staršev. Po predstavitvi smo jih še lahko kaj vprašali, tako smo o poklicu izvedeli še kakšno posebnost. Ta ura slovenščine je bila zanimiva, dobra in zelo posebna.

Za 3.razred Lara Larisa Dular in Leon Drstvenšek.