Dan Zemlje v vrtcu

22. april, dan Zemlje, smo praznovali z Eko dnevom in naše dejavnosti popestrili z delavnicami z odpadnim materialom, ki smo ga ponovno uporabili. Pogovorili smo se o skrbi za naš planet. Najmlajši »Balončki« so kartonske škatle uporabili namesto igrač, se v njih skrivali in vozili. Otroci iz igralnice »Žogic« so slikali s prstjo, v igralnici »Gumbkov« pa so si iz različnih škatl in tulcev izdelali različne skulpture. Iz odpadnega blaga so izdelovali piščančke. V skupini »Barvic« so ustvarjali indijanske perjanice, toteme in lovilce sanj. Najstarejši »Bombončki« pa so si izdelali zmaje in želeli Zemlji podariti darilo za njen praznik, zato so ji na igrišče narisali zanimive risbe. Vsi otroci so spoznavali, da lahko marsikatero stvar ponovno uporabimo in tako skrbimo za naš planet in se hkrati še zelo zabavali.