Črkolandija

Naši mladi gledališki ustvarjalci so v torek, 2. 6. 2015, na šolskem odru uprizorili otroško gledališko igro Maje Gal Štromar »Črkolandija«.

Igriva Bine in Ana, bratec in sestrica, vsak večer pred spanjem prebereta pravljico. A tokrat je abeceda ponorela, znorela, podivjala. Zato se odpravita v Črkolandijo, deželo črk, da uredita zmešnjavo med črkami. Na koncu jima uspe pomiriti črke in rešiti abecedo.

Poleg dinamične igre gledališčnikov je igro dopolnila domiselna, živa scena, ki jo je izdelal gospod Guni Fabjančič. Vsekakor ne bi bilo pravega učinka brez glasbenih vložkov, plesa in dobrega ozvočenja, za kar je poskrbela učiteljica Suzana Robek. Pri maskiranju in drugih scenskih vložkih je pomagala Maja Budna. Vsem se prisrčno zahvaljujemo za njihov čas in požrtvovalnost.

Veseli smo bili obiska staršev, otrok in krajanov, ki so si ogledali našo predstavo.

»Črkolandijo« bomo uprizorili še zadnji šolski dan, tokrat za vse učence in učitelje.

Marjanca Bromše, mentorica dramske skupine