Otrok – policist za en dan

policist

V četrtek, 4. 6. 2015, smo nekateri učenci 6. razreda dan preživeli s policistom.

S policijskim kombijem smo se najprej odpeljali v Brežice, kjer smo si ogledali policijske pse in vso potrebno opremo za njihovo šolanje. Z zanimanjem smo opazovali mladiča, ki se je začel šolati pred kratkim. Sledil je ogled prostorov Policijske postaje Krško. Pokazali so nam tudi opremo za izurjene policiste. Potem smo se peljali skozi romsko naselje in videli smo nekaj zelo lepih hiš. Kasneje smo ustavili štiri voznike, od katerih smo zahtevali dokumente, opravili pa so tudi alkotest. Po ovinkasti cesti smo se odpeljali na mejni prehod Planina, kjer so nam policisti razložili, kaj počnejo.

Imeli smo se zelo lepo, kajti policist je bil zabaven, prijazen in nam je pokazal nekaj novih policijskih dejavnosti. Posladkali smo se s sladoledom in dobili majice Otrok – policist. Ker smo preživeli tako lep dan, se zahvaljujemo policiji in policistu, ki nas je vodil skozi zelo zanimiv dan.

Špela, Kristina, Žan, Grega, Marko, 6. a