Tehniški dan

V torek, 22. 9. 2015, smo se učenci 9. razreda odpravili v šolski center v Krško. Tam so nas seznanili s pravili varne vožnje. Najprej smo imeli predavanje, nato so nam razkazali gasilski avto in vso opremo, sledila je predstavitev motorja in tekmovalnega poligona, na katerem se je preizkusil tudi naš sošolec Luka. V avtomehanični delavnici nam je profesor postavljal vprašanja, za pravilne odgovore pa smo dobili majčko. Nato smo si ogledali še pravilno nastavitev sedeža v avtomobilu. Za nas najzanimivejši del pa je bil v telovadnici, kjer smo preizkusili očala za utrujenost, droge in alkohol, predstavili so nam tudi tehtnico z zaletno težo. Na koncu smo se spustili z Zaletavčkom in se obračali ter reševali iz obrnjenega avtomobila. Ta dan smo se vsi naučili nekaj novega o prometu in varnosti v njem, vsekakor pa smo se ob tem tudi zabavali.

Katja Resnik, Maja Budna, 9. razred