Mojca Pokrajculja v 1. razredu

Učenci 1. razreda so uprizorili koroško ljudsko pripovedko o Mojci Pokrajculji. Skozi dramsko uprizoritev so otroci spoznavali temeljne človeške lastnosti prijateljstvo, dobroto, pohlep in laž. Prijateljstvo in dobroto razvijajmo tudi do tistih, ki niso naši prijatelji. Pregovor pravi: «Laž ima kratke noge«, tako da jo kmalu ulovimo. In ne obtožujmo prehitro, vsakdo od nas je lahko lisica, saj je tisto, kar je prepovedano, vedno najslajše.

Mojca najde krajcarček. Z njim si kupi piskrček, kamor se skrije, ko pade temna, mrzla noč. Tudi živali je zeblo in so prihajale po pomoč. Mojca je v hiško spustila vse, ki so znale kaj posebnega. Lisica je znala šivati, volk je bil mesar, medved čevljar, zajček je znal krojiti in jelen drvariti. Drugo jutro je medved v gozdu nabral med in Mojca ga je shranila. Sredi noči pa je lisica med ukradla in ga naskrivaj pojedla. Za krajo je obdolžila Zajčka, ki so ga živali preganjale, Mojca pa je ostala sama.

Poseben čar so otroški igri pričarali kostumi in igra na šolskem odru s postavljeno sceno.

Zapisala vzgojiteljica Marjanca Bromše