Kanček vzdušja Potujoče muzike tudi v šolski jedilnici

Po uspešnem nastopu mladinskega pevskega zbora na Potujoči muziki v Cankarjevem domu v Ljubljani smo bili v sredo, 16. decembra, tudi učenci in učitelji deležni delčka pevskega repertoarja. Dogodka sta se udeležila tudi predsednik KS Brestanica gospod Vlado Bezjak in predsednica KD Svoboda Brestanica gospa Margareta Marjetič. Tako gospa ravnateljica kot gosta so našim Grlicam, kakor se imenujejo, in zborovodkinji gospe Stanki Macur izrekli pohvalo za opravljeno delo. Vsi smo ponosni nanje in vemo, da jim bo sodelovanje na Potujoči muziki ostalo v spominu celo življenje. Ime naše šole in kraja pa je zaradi njih prepoznavno v Sloveniji. Sledila je izvedba mogočne Haendlove Aleluje. Zbrani smo občudujoče poslušali ubrano večglasje in nastopajoče nagradili z aplavzom, čestitkami in sladko pozornostjo.

Milena Žičkar Petan