Projekt »Otrok – policist za en dan«

V torek, 29. 3. 2016, smo na naši šoli, v sodelovanju s Policijsko postajo Krško, izvedli projekt » Otrok – policist za en dan «. Udeležili so se ga štirje učenci  6. razreda: Tamara Kopše, Anja Resnik, Matej Cerovšek in Matic Seher, vodil pa ga je policist g. Kristjan Urek. Gospod policist je učence v policijskem kombiju odpeljal na teren in jim predstavil policijsko delo. Razkazal jim je policijsko postajo Krško, jih odpeljal v Kostanjevico, kjer so opravljali policijsko delo na terenu ter si na zadnje ogledali obmejni prehod Planina in se seznanili še s policijskim delom na obmejnem prehodu.
Učenci so bili navdušeni nad novo izkušnjo, terenom in prijaznim policistom. Ob koncu so učenci prejeli še majice z napisom OTROK POLICIST. Svoje doživetje bodo učenci objavili kasneje v prispevku.