Štipendije za deficitarne poklice

Kmalu bodo možne prijave za štipendije za deficitarne poklice za šolsko leto 2016/2017.

Od 15. junija do vključno 20. septembra 2016 lahko dijaki, ki bodo v šolskem letu 2016/2017 obiskovali 1. letnik srednjega poklicnega izobraževanja, oddajo vlogo za pridobitev štipendije za deficitarne poklice. Čas oddaje vloge ne bo več merilo za pridobitev štipendije.  Na novo lahko štipendijo pridobijo le dijaki 1. letnikov, ki so vpisani v programe srednjega poklicnega izobraževanja in se izobražujejo za sledeče poklice:

• kamnosek/kamnosekinja,

• izdelovalec/izdelovalka kovinskih konstrukcij,

• oblikovalec kovin orodjar/orodjarka,

• elektrikar/električarka,

• avtokaroserist/avtokaroseristka,

• pek/pekarka,

• mesar/mesarka,

• mizar/mizarka,

• zidar/zidarka,

• klepar-krovec/kleparka- krovka,

• izvajalec/izvajalka suhomontažne gradnje,

• slikopleskar-črkoslikar/slikopleskarka- črkoslikarka,

• pečar/pečarka,

• gozdar/gozdarka in

• dimnikar/dimnikarka.

Podelili bomo do 1000 štipendij v višini 100 EUR mesečno. Štipendijo za deficitarne poklice bodo dijaki prejeli za celotno obdobje izobraževanja in jo bodo lahko prejemali hkrati z nekaterimi drugimi štipendijami, ni pa združljiva s kadrovsko štipendijo.

Vloga, razpis in ostale informacije so na voljo na spletni strani http://www.sklad-kadri.si/