Dan šole – Povezani v teku s Primožem Kozmusom

Torkovo popoldne je sonce obsijalo Brestanico, osnovno šolo in njene učence ter zaposlene. Vabilo je doseglo starše in krajane in skupaj pospremilo na pot povezanosti maskoto Fitka, Primoža Kozmusa, gospo ravnateljico in vse učence. V parih ali trojicah so starejši učenci prijeli za roko mlajše učence in skupaj premagali pot od šole do konca kolesarske steze proti Senovemu in nazaj. Bilo je smeha, klepeta, vzpodbudnih besed, navijanja in druženja. Potrebno se je bilo prilagoditi, včasih potrpeti in na koncu postati šampion.

Teden mobilnosti je vsem dal novo priložnost za razmislek o načinu življenja. Po tokratnem dnevu šole je jasno, da povezanost med ljudmi in športom pomeni prihodnost nas vseh.

Mnogi ste prispevali svoj čas in sredstva, da je organizacija stekla po zamislih.

Hvala vsem! Tudi tako čutimo povezanost.

Milena Žičkar Petan

Zahvaljujemo se gospodu Boštjanu Colariču za fotografiranje na dnevu šole. Slike objavljamo na povezavi: https://www.flickr.com/photos/colek72/albums/72157674349074666

Povezava na posavje.info