Obisk Valvasorjeve knjižnice Krško

14. 9. 2016 smo se učenci 7. razreda Osnovne šole Adama Bohoriča Brestanica odpravili v Valvasorjevo knjižnico v Krškem. Najprej smo obiskali mladinski oddelek knjižnice, kjer smo sodelovali v projektu Rastem s knjigo. Prijazna knjižničarka nam je predstavila knjigo Kit na plaži, ki smo jo kasneje vsi dobili. Obilno smo si postregli tudi z bonboni.

Ogled  knjižnice smo nadaljevali z obiskom oddelka za odrasle, kjer so nas dobrodušno sprejeli in nas razdelili v dve skupini. Prva skupina se je napotila na strokovni oddelek, kjer smo se naučili, kako poiskati knjige po spletu. Druga skupina je medtem preučevala stare časopise na domoznanskem oddelku. Skupini sta se nato zamenjali.

Po končanem delu v skupinah smo se vsi skupaj napotili na ogled stare Kapucinske knjižnice in razstave z naslovom »Speedway«. Obisk smo zaključili in se z avtobusom vrnili v šolo.

Luka Zupanc, Tim Breznikar, Lej Edvard Košir, 7.a