Policist za en dan

Razredničarka nam je predstavila projekt in štirje srečneži smo bili izžrebani, da lahko postanemo policisti za en dan.

V torek zjutraj, 27. septembra, je v šolo prišel policist. Najprej smo se predstavili in pogovorili o poteku dneva. S policijskim kombijem nas je skupaj s sošolko Klaro odpeljal na Policijsko postajo v Krško.  Izvedeli smo, da ima vsak policist svojo številko. Razkazal nam je delovne prostore. Videli smo zapor, pištole, ščite, neprebojne jopiče, lisice, pisarne in garderobe. Poskusili smo tudi test alkoholiziranosti. Nato smo se odpeljali na teren. Imeli smo srečo in videli celo policijskega psa. Ustavili smo se in pričeli s kontrolo prometa. Vozilo, ki je peljalo mimo, smo ustavili in preverili veljavnost dokumentov in alkoholiziranost. Voznica je bila vzorna. Odpeljali smo se na mejni prehod Planina. Med vožnjo sta nam policista pokazala, kako glasna je sirena in modre luči so se prav lepo svetile. Pristopili smo k dvema obmejnima policistoma, ki delata na meji in skrbita za kontrolo osebnih dokumentov. Če je potrebno, pregledata tudi prtljago. Prisoten je bil tudi hrvaški policist. Ko smo se vračali, smo se peljali mimo bivšega smučišča na Planini.

Srečno smo se vrnili v šolo in naredili skupno fotografijo. Ta dan nam bo ostal v lepem spominu, saj smo doživeli nevsakdanjo izkušnjo.

Jaka Čuber Potočnik, Marko Mlakar, David Gošek, 6.a