Tehniški dan devetošolcev

V ponedeljek, 19. 9. 2016, smo se učenci 9. razreda odpravili v Šolski center Krško-Sevnica, kjer smo imeli tehniški dan.

Skozi pet ur smo podrobneje spoznali pet osnovnih pravil za preprečitev prometne nesreče, spregovoril pa je tudi fant, po imenu Miha, ki je bil kot osnovnošolec naših let tudi sam udeleženec prometne nesreče. Skozi predavanje smo spoznali veliko tragičnih zgodb, med njimi tudi Mihovo, ki so nas pošteno streznile in spremenile naše mišljenje. Po odmoru smo se združili še z učenci drugih šol in odšli po delavnicah. Tako smo si najprej ogledali gasilska tovornjaka in najnovejše reševalno vozilo ter spoznali veliko novih pripomočkov za reševanje in podrobneje spoznali njihov poklic. Na drugi delavnici smo si ogledali solarno vozilo, s katerim so dijaki gimnazije zmagali na tekmovanju v Sisku, poizkusili pa smo se lahko tudi v vožnji s skuterjem čez ovire. Na zadnji delavnici, torej tretji, pa smo na lastni koži občutili stanje pijanega voznika s posebnimi očali, ki dajejo tak občutek. Najbolj pa sta nas pritegnila simulatorja, kjer smo na prvem lahko občutili preobračanje avtomobila ob prometni nesreči, na drugem pa smo občutili prometno nesrečo, če bi bil potnik v avtomobilu.

To predavanje in delavnice so spremenila naša stara mišljenje in vzbudila nova, prava in manj adrenalinska.

Povezava na fotografije

Maruša Bračun, 9.a