Pouk malo drugače

Pri pouku slovenščine smo dve šolski uri preživeli v šolski knjižnici. Namen našega obiska je bil spomin na slovenskega pesnika Simona Gregorčiča, ob 110. obletnici njegove smrti.

Razdelili smo se v trojice in v sproščenem vzdušju iskali zanimive podatke o Goriškem slavčku. Pomagali smo si z razno literaturo in članki iz naše knjižnice, vseskozi pa nas je usmerjala in vodila naša knjižničarka. Ob iskanju informacij smo prebirali tudi zbirko njegovih pesmi z globoko tematiko. Posebno nam je bilo všeč, da smo lahko pokazali svoj raziskovalni talent in se skozi skrbno izbrane knjižne vire dokopali do potrebnih podatkov. Ob koncu našega druženja smo pridobljeno znanje delili s sošolci. Skozi predstavitve smo tako spoznali Gregorčičevo življenje, delo, zanimivosti, pesmi in zasebne plati njegovega življenja. Našo razstavo plakatov, ki smo jih uporabili pri predstavitvi, smo popestrili z risanim portretom pesnika. Ob slovesu pa smo si ogledali posnetek štiriletnega dečka, ki je na pamet recitiral pesem Soči, s katero nas je navdušil.

Takšni dnevi so med nami, učenci, zelo dobrodošli, saj popestrijo naše šolske dni.

Nika Gošek, Lea Petrišič, 9. a