Zaključna ekskurzija v Prekmurje

V četrtek, 25. 5. 2017, smo šestošolci in sedmošolci odšli na zaključno ekskurzijo v Prekmurje.

Najprej smo se ustavili v rokodelskem centru DUO v Veržeju, kjer smo videli zemljanke ter si ogledali razstavo o rokodelstvu v Pomurju. Iz gline smo si izdelali najbolj tipično žival za te kraje – štorkljo. Kasneje smo se oglasili še pri  Babičevem mlinu na Muri.

Nato smo pot nadaljevali na Goričko. V Vulkaniji smo si ogledali geološki muzej in spoznali kamen olivin. Izvedeli smo veliko o vulkanih. Po predstavitvi vrst vulkanov smo si nataknili čelade in očala ter se z dvigalom odpeljali v podzemlje. V 4D- tehniki smo si ogledali film o nastanku Zemlje. Sprehodili smo se po lavini žili in občutili, kako zgleda potres ob izbruhu vulkana. Vsem je bila zelo všeč vožnja z vlakcem, saj smo na površje ubrali zelo tresočo pot. Vso pot je bil z nami krtek Oli, ki nas je usmerjal. Ustavili smo se tudi v trgovini kamnov in mineralov.

Bilo je zelo zabavno ter zanimivo, le malo preveč vožnje glede na čas ogleda.

Pia Marie Ružič, 7. a