FILM ČUDO

V sredo 6. 12. 2017 smo se ob 10.00 odpravili iz Brestanice proti Kulturni dvorani Krško, kjer smo si ogledali film Čudo. Film je trajal 1 uro in 53 minut. Film predstavlja fanta Auggieja, starega 10 let, ki je preživel že 27 operacij na obrazu. Operacije so se odvijale vse od njegovega rojstva. Njegov obraz je močno izstopal v družbi. Ravnatelj je želel, da bi bil sprejet v družbo, in je določil nekaj učencev, da bi ga vpeljal med prijatelje. Zgodba se začne odvijati čisto nasprotno, saj ga vsi odrivajo od sebe, nihče se ga noče dotakniti ali se z njim pogovarjati. Potem se vse obrne malo na bolje, ker se mu pri kosilu pridruži učenec, ki ga je ravnatelj prosil, naj se z njim druži. Jack Will tako ugotovi, da Auggie (čudo) ni tako slaba družba. Seveda se v zgodbi vse zaplete in se Auggie z njim neha družiti, ker sliši, kako ga ogovarja za hrbtom. Proti koncu sta spet prijatelja, skupaj s sošolci se udeležita poletnega tabora, kjer Jack Will Auggieja ponovno brani pred napadom dijakov iz druge šole. Pridružijo se jima tudi učenci, ki so Auggieja prej zafrkavali. Zgodba se zaključi s podelitvijo častne nagrade, ki jo Auggie prejme konec šolskega leta. Film lepo opisuje, kako bi se morali vesti tudi mi, če vidimo nekoga, ki je drugačen od nas.

Žiga Zupanc, Jan Bašek, Žan Kranjec, Klemen Novak