Policist za en dan

V četrtek, 28. 3. 2019, smo trije učenci iz šestega razreda sodelovali v projektu »Otrok policist za 1 dan«. Policista smo spremljali pri njegovem vsakodnevnem delu. Najprej nas je v šolo prišel iskat g. Kristjan Urek, ki opravlja delo policista. Ob osmih nas je prišel iskat s policijskim kombijem in nam pred šolo razložil o njihovi uniformi. Z majicami in kapami pa je opremil tudi nas, da smo izgledali kot policisti. Nato smo se odpeljali na policijsko postajo, kjer so nam razkazali prostore in predstavili delo. Pokazali so nam svojo garderobo, orožje, opremo, prostore za pridržanje in drugo… Po ogledu smo odšli na Drnovo, kjer smo lahko opazovali, kaj policisti preverijo, ko koga ustavijo. Če je potrebno, opravijo tudi alkotest, ki smo ga tudi mi sami preizkusili. Za tem smo si odšli ogledat še policista s psom, ki nam je razložil delo policijskega psa. Naša zadnja dejavnost kot policisti pa je bila obisk policistov na zeleni meji. Tam smo izvedeli, kaj naredijo s potnim listom ali osebno izkaznico, pokazali so nam tudi opremo. Po ogledu nas je policist odpeljal nazaj v šolo in nam povedal še malo več o svojem delu. Tega dne ne bomo nikoli pozabili.

Neja in Maša, 6. r.