Sprejem prvošolčkov v šolsko skupnost

V ponedeljek, 7. oktobra 2019, se je začel Teden otroka, v katerem bodo po pouku potekale različne dejavnosti za učence. Letošnja tema Tedna otroka je Naše pravice, poslanica, ki jo je napisal Tone Pavček, pa govori prav o tem.

Kot vsako leto smo tudi tokrat Teden otroka na naši šoli začeli s sprejemom prvošolčkov v šolsko skupnost. Prvošolce sta pozdravila predsednik šolske skupnosti, Leon Drstvenšek, in njegova namestnica, Jasmina Hotić, nato so jih devetošolci pospremili na oder, kjer so morali premostiti simbolično oviro. Vsak prvošolec je od devetošolcev prejel tudi darilce – zapestnico, nato pa so pred celo šolo izrekli slovesno zaobljubo in tako postali del Šolske skupnosti Osnovne šole Adama Bohoriča Brestanica.