Državno tekmovanje v atletiki

foto1V četrtek, 5. junija 2014, je potekalo šolsko državno tekmovanje v atletiki. Tudi letos smo imeli 3 predstavnike naše šole, ki so se uvrstili na finalne boje v Koper.
Lara Zupanc je bila predstavnica pri starejših deklicah v teku na 300m, Luka Požeg in Jure Krajnc pa predstavnika pri mlajših dečkih; prvi v metu vorteksa in drugi v skoku v daljino.
Državno tekmovanje je bilo fantastično organizirano, ves čas pa je tekmovanje povezoval znani voditelj Peter Kavčič. Učenci so se morali javiti v prijavnici tako, kot na “velikih” atletskih tekmovanjih in verjemite, trema dela svoje. Celotna ekipa občine Krško je dihala kot eno pri vsakem našem nastopu. In končno lahko rečem, da so vsi zmagovalci, ki so se uvrstili med najboljše učence atlete v tem šolskem letu.
Naš izkupiček pa je bil naslednji:
4. mesto LUKA POŽEG met vorteksa (61, 03 m)

14. mesto JURE KRAJNC skok v daljino ( 468 cm)

16. mesto LARA ZUPANC tek na 300m (44, 68 s)
ISKRENE ČESTITKE ATLETI!!!