Dalmatinova značka

Bilo je običajno dopoldne v šoli in naša učiteljica za slovenščino Vera Kustec nam je razlagala o Dalmatinovi znački. Tema se nama je zdela zanimiva, zato sva se odločili za prijavo. Poleg naju pa so se na to tekmovanje prijavile še Urška, Ingrid in Lara. Naslednji teden smo doma napisale svoje spise in jih prebrale tudi v šoli. Ko smo v njih popravili še zadnje napake, so bili pripravljeni za pošiljanje strokovni komisiji. Neko jutro po malici smo bile vse zelo presenečene, ko nas je učiteljica poklicala in nam povedala, da smo prejele Dalmatinovo značko. Za nas pa je imela tudi vabila na podelitev priznanj.

V sredo, 12. 11. 2014, smo se ob 16. uri zbrale pri šoli. Kmalu je prišel kombi in zaradi dežja smo hitro stekle vanj. Ker smo se prav prijetno zabavale, se nam je zdela vožnja kratka. Ko smo prispele v OŠ Artiče, smo doživele topel sprejem. Poiskale smo si sedeže in prireditev se je začela. Izvirno so nas popeljali po obdobjih slovenske književnosti, med tem pa so nam nekaj spodbudnih besed namenili tudi ravnateljica OŠ Artiče, predsednik protestantskega društva … Sledila je podelitev značk. Nekateri pa so prejeli tudi posebno priznanje, med njimi je bila tudi najina sošolka Urška. Prejeli smo tudi čestitke. Za tem smo odšli na razstavo, kjer je našo pozornost pritegnila fontana s pitno vodo, kakršno imajo tudi v filmih. Razstava je bila zelo zanimiva in kasneje smo naredili tudi skupinsko fotografijo. Na koncu smo se še posladkale in odšle. Ta dan nam bo za vedno ostal kot lep spomin na osnovno šolo.

Neža Škoda in Lea Bizjak, 9.a