Dan šole

V četrtek, 17. 10. 2013, smo na OŠ Adama Bohoriča Brestanica imeli dan šole. Glavna tema je bilo jabolko. Vsak razred je pripravil izdelek, katerega glavna sestavina je bilo jabolko. Pred šolo so učenci na panojih razstavljali risbe, izdelke, različne vrste jabolk, recepte. Delo smo začeli v svojih razredih, nato pa smo se preselili na igrišče, kjer smo svoje poslastice predstavili staršem. Vsak razred je tudi pripravil zabavno igro, ki so jo lahko  igrali učenci in starši. Največ zanimanja je bilo pri preši in mlinu, saj so osmošolci stiskali jabolka in s svežim jabolčnikom gasili žejo. Miza s sladoledom je bila vedno oblegana z otroki in odraslimi. Prisotne je pritegnil kompot in ostale dobrote. Dogajanje je začel in zaključil nepogrešljivi šolski pevski zbor in z lepo melodijo o jablani smo se veseli poslovili.

Gal Zakšek, Ema Resnik in Erazem Brinovec

Novinarski krožek OŠ Adama Bohoriča Brestanica