Učenci sedmega razreda in Tone Pavček v šolski knjižnici

V petek, 17. 3. 2017, smo učenci 7. a razreda obiskali šolsko knjižnico. Spoznali smo Toneta Pavčka. Izvedeli smo, kje in kdaj se je rodil, kdaj je umrl, zanimivosti, povezane z njegovim življenjem, in katere pesniške zbirke je napisal. Pri raziskovanju pesnikovega življenja smo bili razdeljeni v skupine. Ker v petek vse skupine nismo prišle na vrsto za predstavitve, smo v sredo, 22. 3. 2017 ponovno obiskali knjižnico. Preostale skupine, ki v petek nismo prišle na vrsto, smo najprej predstavile svoje skupinsko delo (slikanice Toneta Pavčka in pesniške zbirke za odrasle). Preostali del šolske ure smo se pogovarjali o Majnicah, fulastih pesmih, ki smo jih morali prebrati za domače branje in skupaj s knjižničarko rešili učni list.

Patricija Bizjak in Višnja Vovčak, 7. a