Učenci 5. a razreda OŠ Adama Bohoriča Brestanica smo občinski prvaki v tekmovanju za zdrave zobe

V ponedeljek, 2. 6. 2017, smo namesto k matematiki šli v jedilnico, kjer smo imeli razglasitev rezultatov celoletne akcije »Tekmovanje za čiste zobe ob zdravi prehrani«. To tekmovanje poteka v Sloveniji že 34 let. Letošnje leto je bilo kar malo posebno, saj so navadno hodile gospe pregledovat zobe ob četrtkih in takrat smo vedno imeli vsi čiste zobe. Letos se pa sploh niso držale urnika, temveč so prihajale ob zelo »neprimernih« dnevih: takoj po praznikih, po počitnicah, kadarkoli, le ob četrtkih ne. Presenetljivo pa je bilo to, da smo po praznikih imeli skoraj vsi zajčke. To pomeni, da ne umivamo zob zaradi tekmovanja. Redno skrbimo, da so čisti, in to zaradi sebe. Navadili smo se tudi na grenak čaj pri malici ali kosilu, pijemo navadno vodo, gaziranih pijač se izogibamo. In uspeh je tu. Ponosni smo, saj naša šola do sedaj ni še nikoli zmagala v občini.

Res je, da smo predvsem delali za svoje zdravje, vendar smo z bleščečim nasmehom objeli tudi našo šolo.

Pa še nekaj odzivov učencev:

Brina: Ko so nam povedali, da smo najboljši v občini, nisem mogla verjeti, ker nisem pričakovala niti, da bomo prvi na šoli.

Ana: Nisem mogla verjeti, da smo lahko prvaki v občini. Še nikoli nismo zmagali niti na šoli. Bila sem res pozitivno presenečena in zelo vesela.

Kristian: Bil sem vesel, ko so rekli, da smo prvi v občini. Sprva sem mislil, da smo prvi na šoli.

Pia Marija: Ko sem izvedela, da smo zmagali, sem bila presenečena in zelo vesela. Nisem mogla verjeti, da smo zmagali.

Živa V.: Ko sem to izvedela, sem bila presenečena. Zadnjič smo tekmovali in bili prvi v občini. Hura!

Lara Larisa: Debelo sem pogledala. Naredili smo velik preskok: lani tretji na šoli, letos prvi v občini. Bravo, mi!

Luka: Zmagali smo! Največ zajčkov in najmanj črvov!

Anej: Od veselja mi je šlo kar na smeh.

Učenci 5. a razreda z razredničarko Mihaelo Suvajčevič