Razredno gledališče

V 8. razredu smo v sklopu domačega branja obravnavali tudi dramsko besedilo Županova Micka. Na koncu smo jo tudi zaigrali.

V razredu smo pripravili le en odlomek, ker bi drugače imeli preveč dela. Igro smo obravnavali ločeno v dveh skupinah. Vsaka skupina se je profesionalno lotila dela. Razdelili smo se na igralce in kostumerje, rekviziterje, scenariste. Določili smo tudi režiserja. Ena skupina je dramatizacijo pripravljala pod vodstvom Jureta Zupana, drugo pa je vodil Tim Breznikar. Nekateri sošolci imajo že kar bogate igralske izkušnje, zato je delo hitro steklo.

Igri smo namenili 4 šolske ure, kar je malo glede na končni izdelek. Igralci so bili predvsem kmetje, se pravi, da smo imeli stare klobuke, suknje, čevlje in vse, kar sodi zraven. Na dan je prišla tudi ideja, da bi igrali pred starši, a smo se na koncu odločili za razredni nastop, samo pred drugo skupino. Ena skupina se je celo naučila besedilo na pamet, kot to počno pravi igralci. Med drugim smo imeli tudi sceno.

Na koncu sta bili obe uprizoritvi odlični.

Pia Marie Ružič, Saša Radej, 8. a