Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti

24. 12. 2019 je v jedilnici naše šole potekala proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Najprej so voditelji proslave Ana Sluga, Brina Ljubi in Leon Drstvenšek nekaj besed namenili posebnemu, prazničnemu času in običajem ob božiču. Nato je beseda stekla o naši državi, Sloveniji. Na odru je nastopilo veliko število učencev iz vseh razredov. Nekateri so deklamirali pesmi, otroški in mladinski zbor sta odpela pesem o Sloveniji in eno zimsko pesem. Zoja Požeg Dular in Rožle Grubič iz 6. razreda sta v zanimivem dialogu podajala statistične podatke o Sloveniji, ki so bili podkrepljeni s fotografijami. Proti koncu proslave seveda ni šlo brez Golice, ki sta jo na harmoniki zaigrala Žan Zakšek in Lara Larisa Dular. Po končanem uradnem delu proslave so na odru zaplesali učenci 4. in 9. razreda. Posebno presenečenje je bil ples učiteljic in učitelja, ki je bil oblečen v Božička. Čisto na koncu so se vsi učenci in zaposleni naše šole poveselili in ob zvokih prazničnih melodij zaplesali v počitnice.