Občinski otroški parlament

V torek, 30. 3. 2021, sta se učenca, Leon Drstvenšek in Matej Merlin, udeležila zasedanja 31. občinskega otroškega parlamenta osnovnih šol občin Krško in Kostanjevica na Krki. Tema zasedanja je bila Moja poklicna prihodnost. Predstavniki šol so o temi razpravljali v obliki debate – PRO ET CONTRA. Učenca 9. razreda sta najprej argumentirala trditev, da je pri izbiri poklicne poti najpomembnejša lastna želja. Pri tem sta prepričala poslušalce in se uvrstila v naslednji krog, kjer sta razpravljala o samostojnosti otrok pri štirinajstih letih. Tokrat sta izžrebala trditev, da otroci pri tej starosti niso sposobni samostojnosti in življenja v dijaškem domu ter skrbi zase. Svojo trditev sta dobro argumentirala, vendar so bili nasprotniki močnejši v argumentih.

Leon in Matej sta izvrstno zastopala Osnovno šolo Adama Bohoriča Brestanica in se odlično izkazala ter predstavila svoje argumente na izbrano temo.

Suzana Robek, mentorica OP