Obisk Doma starejših občanov Brežice

Decembrski obisk Doma starejših občanov Brežice je na naši šoli postal že kar tradicionalen. Učenci in učitelji se z veseljem odzovemo vabilu, naj jih obiščemo in jim prinesemo malce veselega prednovoletnega vzdušja. Tako je v torek, 6. 12. 2016, 37 učencev v domu okrasilo smrečice, peklo piškote, izdelalo namizne okraske ter zapelo nekaj ljudskih pesmi, imeli pa smo tudi harmonikarja, ki je stanovalce doma spravil na noge, da so celo zaplesali. Stanovalci nas vedno z veseljem pričakajo in se pridružijo dejavnostim ter poklepetajo z nami. Mnogi med njimi imajo pestre in zanimive življenjske zgodbe, katerim učenci z zanimanjem prisluhnejo.

Druženje starejše in mlajše generacije osrečuje ene in druge, otrokom pa odpira nova obzorja in vpogled v drugačen, a kljub temu izpolnjen način življenja. Veselimo se že srečanja čez eno leto!

Alenka Šribar