Šolski parlament

V torek, 18. februarja 2020, so se predstavniki oddelčnih skupnosti in učenci, ki sodelujejo v skupini šolskega parlamenta, zbrali na letošnjem šolskem parlamentu, ki je predstopnja občinskega otroškega parlamenta.

Tema letošnjih šolskih parlamentov je Moja poklicna prihodnost, zato so predstavniki razredov v prvem delu srečanja poročali, katere dejavnosti, povezane z letošnjo temo, so izvajali v razredih. Najmlajši učenci so tako raziskovali domišljijske poklice in poklice, ki jih sami želijo opravljati, ko bodo odrasli, starejši učenci pa so raziskovali sodobne poklice in poklice prihodnosti, iskali svoja močna področja in se pogovarjali o izzivih iskanja zaposlitve v današnjem času.

Drugi del šolskega parlament je potekal v obliki delavnic. Učenci od 4. do 9. razreda so se razdelili v tri skupine, se spoznavali in raziskovali poklice skozi igre.

Andreja Dvoršek