Dva zmerjavca in prijaznost

V ponedeljek, 17. 2. 2020, so učenci 3. razreda preživeli dve šolski uri v šolski knjižnici. Pogovarjali smo se o prijaznosti in spoznali zgodbo z naslovom Dva zmerjavca. Najprej smo prebrali nekaj misli o prijaznosti in se pogovorili o njenih pozitivnih učinkih. Izvedli smo vajo čuječnosti in prisluhnili zgodbi o dveh bratih, ki sta se zelo rada zmerjala. Zgodba je bila zelo smešna in  zanimiva. Na koncu je vsak učenec naredil svojo pahljačo in jo podpisal. Pahljača je nato naredila cel krog in vsak posameznik je vanjo napisal nekaj lepega o lastniku pahljače. Pahljača pozitivnih lastnosti je, ko so otroci prebirali lepe stvari o sebi, izvabila nasmeške na njihove obraze in ogrela njihova srca.

Katja Zorčič, knjižničarka

Všeč mi je bilo, ko smo menjali pahljače in vanje vpisovali lepe besede. Tudi ko smo brali knjigo o dveh bratih in delali vajo za sproščanje, mi je bilo všeč.

Klara Kodrič

Všeč mi je bilo, ko smo delali pahljače, pisali po njih in se pogovarjali o lepih besedah.

Zoja Moškon

Všeč mi je bilo, ko je knjižničarka brala Dva zmerjavca, ko smo izdelovali pahljače in ko smo brali misli o prijaznosti.

Žana Zupančič Jevšnik

Všeč mi je bilo, ko smo brali knjigo, ko smo se pogovarjali o prijaznosti in ko smo delali pahljače.

Andraž Povhe