Delo z nadarjenimi učenci v šolskem letu 2014/2015

Tudi v šolskem letu 2014/2015 bomo nadaljevali z delom z nadarjenimi učenci.

Evidentiranje in identifikacija nadarjenih učencev v 4. razredu bosta potekala po operacionalizaciji dela z nadarjenimi učenci. V mesecu novembru bodo učitelji podali mnenje o potencialno nadarjenih učencih in v soglasju s starši se bo začel postopek identifikacije (OL, psihološko testiranje).

Psihološko testiranje bo izvedla gospa Irena Adlešič (univ. dipl. psih.) iz Osnovne šole Grm Novo mesto.

Učenci 5., 6., 7., 8. in 9. razreda se bodo glede na lastne interese lahko odločali med sledečimi aktivnostmi:

• Astronomija (mentorici: Marjanca Penič , Bernardka Vidali);
  • Tehniška delavnica (mentorica Marjanca Penič);
  • Priprave na tekmovanja iz znanja sladkorne bolezni in biologije;
  • Priprave za Cankarjevo tekmovanje;
  • Ponudba interesnih dejavnosti s področja, kjer so prepoznani kot nadarjeni (dramski, pevski zbor, planinci, literarno ustvarjanje, vključijo se lahko v ID, ki jih ponujajo zunanji sodelavci – košarka, nogomet, odbojka, šah …) .

Koordinatorka NAD

Veronika Matjašič